Masowe SMS-y w firmach usługowych – narzędzie marketingowe

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szybkość, dostępność i niskie koszty komunikacji dzięki SMS-om sprawiają, że jest ona używana przez miliardy użytkowników na całym świecie. Wg raportu Portio Research w 2009 r. wysłano 5 trylionów wiadomości, a przewidywania mówią że do 2013 r. liczba ta wzrośnie do 10 trylionów.

Każdy domyśla się, że forma komunikacji przez SMS-y jest doskonałym rozwiązaniem biznesowym dla wielu firm. Wg raportu International Telecommunication Union telefony komórkowe posiada obecnie około 70% ludzkiej populacji. Posiadanie telefonów komórkowych przez tak znaczną część ludności oznacza, że dostępność tej formy komunikacji jest ogromna i daje duże możliwości dla przekazu marketingowego potencjalnej firmy.

Jakie zastosowanie znalazły SMS-y w firmach usługowych? Przykładem często spotykanym w życiu codziennym może być ich funkcjonalność przy korzystaniu z usług bankowych. Dostarczanie kodów autoryzujących transakcje e-bankowości czy otrzymywanie informacji o stanie konta i wykonanych operacjach, to jedne z wielu możliwości wykorzystania masowych SMS-ów.

Ze strony www.tidemobile.pl można dowiedzieć się, że dzięki współpracy z takimi rozwiązaniami informatycznymi, jak oprogramowanie klasy ERP, Microsoft Outlook, Microsoft Excel, Microsoft Word jest to doskonała opcja dla wszystkich usługodawców. Masowe SMS znalazły użytek w firmach widykacyjnych, ubezpieczeniowych, agencjach reklamowych, sieciach handlowo-usługowych czy salonach fryzjerskich i kosmetycznych.

Wszystkie te zalety sprawiają, że komunikacja z klientem poprzez wiadomości SMS jest nowoczesnym, dostosowanym do mentalności XXI w., narzędziem marketingowym.

Powiązane artykuły (wg słów kluczowych)

W górę