Kod QR na opakowaniu...

Angielskie pizzerie Papa John’s zachęcają klientów, którzy zamówili pizzę na wynos, do oceny swoich doświadczeń, prze telefon komórkowy. Na tekturowych pudełkach pizzy zostały umieszczone kody QR. Konsumenci mogą zeskanować ten kod lub wysłać SMS z podanym na pudełku kodem i ocenić swoje doświadczenia i napisać krótkie referencje. Na stronie internetowej dodatkowo umieszczono widget, jako część szerszej inicjatywy, zbierającej opinie klientów. Pilotażowy projekt z kwietnia 2014, zakończył się sukcesem. Objął 8 punktów sprzedaży. Następnym krokiem jest wprowadzenie programu dla wszystkich, 248 punktów w Anglii. „Jesteśmy pod wrażeniem osiągniętych do tej pory efektów, genialny wręcz odsetek odpowiedzi, pokazuje, że nasi klienci są gotowi i chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.” – powiedział Andrew Gallagher, dyrektor marketingu w Papa John’s. Większość ocen jest pozytywna, co cieszy firmę. Natomiast negatywne oceny i komentarze pozwalają określić, czy problem leży w opóźnionych dostawach, czy potrzebna jest przebudowa menu itp.  


Więcej...

SMS na ekranie w pas...

Kellogg's LCM kojarzy się nam z płatkami, batonami i innymi smakołykami, za którymi przepadają dzieci. Tym razem umożliwił m.in. mamom na zrobienie miłej niespodzianki pociechom.


Więcej...

850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...
012

Masowe SMS-y w firmach usługowych – narzędzie marketingowe

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szybkość, dostępność i niskie koszty komunikacji dzięki SMS-om sprawiają, że jest ona używana przez miliardy użytkowników na całym świecie. Wg raportu Portio Research w 2009 r. wysłano 5 trylionów wiadomości, a przewidywania mówią że do 2013 r. liczba ta wzrośnie do 10 trylionów.

Każdy domyśla się, że forma komunikacji przez SMS-y jest doskonałym rozwiązaniem biznesowym dla wielu firm. Wg raportu International Telecommunication Union telefony komórkowe posiada obecnie około 70% ludzkiej populacji. Posiadanie telefonów komórkowych przez tak znaczną część ludności oznacza, że dostępność tej formy komunikacji jest ogromna i daje duże możliwości dla przekazu marketingowego potencjalnej firmy.

Jakie zastosowanie znalazły SMS-y w firmach usługowych? Przykładem często spotykanym w życiu codziennym może być ich funkcjonalność przy korzystaniu z usług bankowych. Dostarczanie kodów autoryzujących transakcje e-bankowości czy otrzymywanie informacji o stanie konta i wykonanych operacjach, to jedne z wielu możliwości wykorzystania masowych SMS-ów.

Ze strony www.tidemobile.pl można dowiedzieć się, że dzięki współpracy z takimi rozwiązaniami informatycznymi, jak oprogramowanie klasy ERP, Microsoft Outlook, Microsoft Excel, Microsoft Word jest to doskonała opcja dla wszystkich usługodawców. Masowe SMS znalazły użytek w firmach widykacyjnych, ubezpieczeniowych, agencjach reklamowych, sieciach handlowo-usługowych czy salonach fryzjerskich i kosmetycznych.

Wszystkie te zalety sprawiają, że komunikacja z klientem poprzez wiadomości SMS jest nowoczesnym, dostosowanym do mentalności XXI w., narzędziem marketingowym.

Więcej z tej kategorii: « Niedochodzące SMS do sieci Play