850 tys. urządzeń ...

Google - twórca systemu Android ogłosił, że codziennie na świecie aktywuje się 850 000 urządzeń (tabletów i telefonów komórkowych) z systemem. Ilość urządzeń łączących się z serwerami Googla wzrosła o 250% względem zeszłego roku. Twórcy systemu Android poinformowali o swoim sukcesie na blogu Google Mobile Blog przed rozpoczynającym się Światowym Kongresem Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w Barcelonie. Na rynku znajduje się ponad 800 modeli telefonów i tabletów, działających z zainstalowanym systemem Android. Łącznie na świecie używanych jest ponad 300 milionów urządzeń z Androidem. Rosnącą popularnością cieszy się również Android Market pozwalający ściągać aplikacje na urządzenia z Androidem. W ciągu ostatniego roku gama oferowanych produktów wzrosła trzykrotnie ze 150 000 do 450 000. Każdego miesiąca użytkownicy pobierają ponad miliard aplikacji. Google pozwala producentom na dostosowywanie systemu do ich urządzeń, przykładami mogą tu być nakładki HTC Sense, lub Samsung TouchWiz. Budzi to głosy krytyki wśród twórców oprogramowania. Uważają oni, że na rynku znajduje się za dużo wersji Androida, co utrudnia tworzenie aplikacji.


Więcej...

Marketing mobilny st...

Ciekawy fragment na temat trendów prognozowanych na rok 2012 „Jennifer OkulaMobilny marketing przyszłości będzie oparty na mediach społecznościowych w połączeniu z kryterium lokalności (co wyraża angielski skrót SoLoMo – Social Local Mobile). Największe sukcesy będą odnosić te przekazy marketingowe, które połączą w sobie istotność dla odbiorcy z trafieniem we właściwy moment.


Więcej...

Masowa wysyłka SMS ...

Od dłuższego czasu klienci sieci GSM mają możliwość przenoszenia swoich numerów komórkowych między operatorami. Niektóre numery przenoszone są kilkukrotnie. Mało kto chce pożegnać się z numerem, który posiada od kilku lat i często zastępuje numer stacjonarny.


Więcej...
012

Kody QR na wrocławskich przystankach autobusowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kody QR na wrocławskich przystankach autobusowych. źródło: wroclaw.pl

Od jakiegoś czasu na przystankach komunikacji miejskiej we Wrocławiu funkcjonują kody QR. Instalacja kodów na przystankach trwała niespełna miesiąc i działały już w chwili ich zamieszczenia.

Umieszczenie kodów QR na przystankach pozwala zaoszczędzić czas w porównaniu do sprawdzenia odjazdów na tradycyjnym rozkładzie a nawet tych zamieszczonych w Internecie. Po zeskanowaniu kodu otwiera się z strona z wszystkimi liniami i godzinami odjazdu w ciągu 30 minut.
Nie trzeba wiedzieć, która jest godzina ani wpisywać adresu i wybierać kolejne zakładki, odjazdy posortowane są według kierunków i nie trzeba się głowić, według jakiego rozkładu (powszedniego, wakacyjnego czy świątecznego) jeżdżą autobusy czy tramwaje w danym dniu. Skanujesz kod QR i jedziesz najbliższym odpowiadającym ci tramwajem. A przecież wszyscy lubimy ułatwiać sobie życie.